Świnoujście pnie się w górę. W mieście powstaje coraz więcej apartamentowców

« Powrót
11/02/2015

Dziś można być daleko od stwierdzenia, że nad polskim morzem zapanowała stagnacja. W kurortach położonych nad Bałtykiem wciąż nie brakuje nowych inwestycji, a co ciekawe, inwestorzy nie narzekają na klientów. Tak jest chociażby w Świnoujściu.

W mieście położonym w zachodniej części wybrzeża cały czas widać powiew inwestycji. Stali turyści, przyjeżdżający co roku do miasta, widzą zmiany. Obok nowych placów zabaw, kawiarni, lokali usługowych, powstaje wiele apartamentowców.

Jak jest z apartamentami nad Bałtykiem

Najwięcej apartamentowców powstaje w kurortach. Warto tutaj wspomnieć chociażby o takich ośrodkach turystycznych, jak Trójmiasto, Ustka, Kołobrzeg, Jurata, Krynica Morska, Międzyzdroje i wreszcie Świnoujście. Ostatnie miesiące pokazują, że wciąż jest popyt na zakup apartamentowców w tych miastach i deweloperzy nie przewidują drastycznych zmian ani w jedną, ani w drugą stronę. W tych mniejszych ośrodkach również widać inwestycje, ale to właśnie do wspomnianych wcześniej kurortów należą tzw. „pierwsze skrzypce”. Klienci chętnie kupowali w 2013 i 2014 roku ze względu na dołek cenowy i korzystne oprocentowanie kredytów hipotecznych. Eksperci podkreślają, że coraz częściej spotyka się świadomych klientów, którzy nie tylko są zdecydowani na zakup, ale chcąc negocjować cenę, potrafią jeszcze skuteczniej zainwestować w luksusowe mieszkanie nad morzem. Potwierdzają to statystyki – ilość transakcji w 2013 i 2014 roku wzrosła w porównaniu z poprzednimi latami. Okazuje się więc, że własne M nad morzem, to dla wielu osób strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o dobre ulokowanie pieniędzy.

Najpopularniejszy niezmiennie jest Sopot, najdroższa Jurata, a w kategorii „TOP” mocno zyskuje Świnoujście. We wspomnianej Juracie w 2014 roku średnia cena apartamentowca oscylowała nawet w okolicy 15 tys. zł za m2. W niedalekim Sopocie było to około 10 tys. zł/ m2, a w Kołobrzegu niecałe 7 tys. zł/ m2. Widać wyraźny wzrost zainteresowania apartamentami w Świnoujściu. Dlaczego?

Świnoujście: apartamenty na topie

Świnoujście wciąż wydaje się być na topie i nie widać końca popularności tego miasta wśród polskich i zagranicznych turystów. Średnie ceny są o kilka tysięcy złotych niższe na tylko jednym metrze kwadratowym, a samo miasto wydaje się być bardzo dobrą propozycją na inwestycję lub też po prostu na miejsce letnich wypadów. Dla przykładu w lipcu 2013 roku średnia cena za 1 m2 apartamentu w Sopocie wynosiła 9348 PLN, w Świnoujściu było to 5928 PLN. Dla porównania w pobliskich Międzyzdrojach było to 8025 PLN, a w Kołobrzegu 6720 PLN. Oznacza to, że 75-metrowy apartament kosztowałby nas w Sopocie około 701 tys. PLN, a w Świnoujściu około 445 tys. PLN.

Duże znaczenia ma niższa cena. Ale też Świnoujście zyskuje, bo o mieście mówi się, jako o polskiej Wenecji. Kurort położony na 44 wyspach wydaje się być świetnym miejscem na inwestycje lub urlop.

Inwestycje w Świnoujściu

Deweloperzy skutecznie odpowiedzieli na panujący na rynku popyt. W mieście powstaje właśnie szereg ciekawych inwestycji. Mocną wizytówką miasta będzie chociażby kompleks Baltic Park Molo. Częściowo inwestycja zostanie ukończona w 2015 roku. Znajdziemy tam hotel 5-gwiazdkowy, lokale mieszkaniowe, a nawet basen i centrum konferencyjne. Inwestycja jest dość droga, ale o jej popularności świadczy fakt, że 45 proc. apartamentowców zostało sprzedanych w 2 tygodnie.

W modzie są też kameralne apartamenty. Uwagę przykuwa chociażby inwestycja AQUAMARINA ŚWINOUJŚCIE, która wydaje się być doskonałym pomysłem dla tych, którzy chcą zainwestować w zakup, a następnie w wynajem. AQUAMARINA ŚWINOUJŚCIE  to kameralny kompleks apartamentowy położony w Dzielnicy Nadmorskiej, w sąsiedztwie promenady oraz w odległości ok. 450 m od pięknej, szerokiej plaży, z roku na rok wybieranej najlepszą plażą w rankingach popularności. Inwestycja zakłada budowę czterech kameralnych  budynków z apartamentami o metrażu od 20 m² do 78 m². Uwagę może też przykuć inwestycja Przedsiębiorstwa Budowlanego Ciroko. Inwestycja firmy zlokalizowana jest w odległości około 350 metrów od szerokiej piaszczystej plaży i blisko promenady nadmorskiej w otoczeniu Parku Zdrojowego — zespołu leśnego o dużych walorach krajobrazowych. Sąsiaduje również z nowo wybudowanym z kompleksem Medical Spa Świnoujście z hotelem, basenem, sauną, salą fitness i całą gamą usług pielęgnacyjnych, leczniczych i rehabilitacyjnych. W przyszłości powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie drugi obiekt o charakterze komercyjnym, uzupełniający funkcję mieszkalną inwestycji oraz usługi Medical Spa. Klient może tam kupić lub wynająć przestronny apartament.

Świnoujście, poza sezonem, jest średniej wielkości miastem. Jednak oferta turystyczna jest ogromna. Osoby szukające apartamentu pod zakup lub wynajem powinno zainteresować się takimi inwestycjami, jak chociażby Apartamenty w Regina Maris, Rezydencja Sienkiewicza, Apartamenty Villa Mistral i inne.

Bogata oferta rozwijającego się kurortu sprawia, że każdy inwestor z dużym powodzeniem ulokuje w Świnoujściu swoje fundusze, a każdy wynajmujący będzie zadowolony z pobytu w tym mieście.

Quality Guarantee JAKOŚĆ
Bestseller NAJLEPSZA CENA
Guarantee 100% BEZPIECZEŃSTWO
PayU logo Płatności PayU
SSL logo Bezpieczne połączenie
THIS WEBSITE USES COOKIES TO IMPROVE YOUR NAVIGATION.
WHEN BROWSING ON OUR WEBSITE, YOU ARE ACCEPTING COOKIES.