Pytania i odpowiedzi dotyczące wynajmu

Na tej stronie prezentujemy najczęściej zadawane pytania dotyczące obsługi i funkcjonowania portalu oraz wynajmu apartamentów.

Co wyróżnia wakacyjne apartamenty do wynajęcia?

Apartamenty na wynajem są położone w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach kurortów turystycznych, przeważnie blisko morza, plaży czy promenady; w górach — blisko stoków narciarskich, szlaków turystycznych; a w dużych miastach — w centrum lub jego bliskich okolicach.
Apartamenty wakacyjne to w pełni umeblowane i wyposażone mieszkania. Znajdziecie tu wszystko, co jest potrzebne zarówno na kilkudniowy weekendowy pobyt, jak i na urlop, który może trwać dwa-trzy tygodnie. Jest tu pościel, naczynia, sztućce, garnki, ręczniki. Ponadto wiele apartamentów jest wyposażonych w pralkę, zmywarkę, deskę do prasowania, żelazko, kuchenkę mikrofalową czy ekspres do kawy.
W przeciwieństwie do pensjonatów czy hoteli, w apartamencie macie pełną swobodę pobytu. Jeśli najdzie nas ochota na późne śniadanie, to nie jesteśmy uwiązani, aby zrywać się z rana na dziewiątą.
Większość apartamentów wakacyjnych jest dostępna do wynajęcia przez cały rok. Niezależnie, czy chcecie przyjechać jesienią czy zimą, nie musicie się martwić: te obiekty są w pełni ogrzewane.

Czy w apartamencie znajduje się telewizor?

W większości apartamentów jest telewizor, często z dostępem do telewizji kablowej lub satelitarnej. Informacje znajdziesz w opisie wyposażenia apartamentu.

Czy jest dostęp do Internetu?

W opisie każdego obiektu znajdziesz informację, czy jest dostępny Internet (przez WiFi lub połączenie kablowe).

Kiedy najlepiej wynająć apartament?

Jeżeli planujesz wynająć  apartament nad morzem w popularnych kurortach lub w górach w okresie wakacyjnego szczytu lipiec-sierpień, to kieruj się zasadą: im wcześniej, tym lepiej. Czyli najlepiej dokonać rezerwacji na początku roku w miesiącach styczeń-luty. Dzięki temu będziesz mieć dość duży wybór i możesz wybrać odpowiedni apartament za odpowiednią cenę. Im bliżej sezonu, tym trudniej znaleźć apartament w dogodnej lokalizacji za rozsądną cenę.

Jak duży powinien być apartament dla 4-osobowej rodziny, w tym dwójki dzieci?

Bardziej ma tu znacznie nie wielkość apartamentu, a liczba pokojów. Powinniśmy wynająć apartament z przynajmniej dwoma pokojami. Cztery osoby możemy spokojnie zakwaterować nawet na 35 metrach kwadratowych, pod warunkiem, że będą one podzielone na dwa pokoje.

Czy mogę zabrać ze sobą psa?

W opisie każdego apartamentu jest informacja, czy są akceptowane zwierzęta domowe. W przypadku niektórych obiektów może być naliczana opłata za zwierzę.

Czy może być więcej osób niż podano w opisie?

Generalnie nie, ale zawsze możesz zapytać o to podczas rezerwowania apartamentu (w polu „Uwagi”). Niektórzy właściciele dopuszczają taką możliwość.

Jak zarezerwować apartament?

Skorzystaj z wyszukiwarki na naszej stronie, a następnie postępuj zgodnie ze wskazówkami i komunikatami. Całą procedurę rezerwacji apartamentu krok po kroku opisaliśmy pod adresem http://eapartament.pl/jak_zarezerwowac_i_wynajac_apartament.htm

W jaki sposób odbywa się zameldowanie i wymeldowanie?

Zameldowanie i wymeldowanie (przekazanie kluczy) odbywa się bezpośrednio w apartamencie w dniu przyjazdu i wyjazdu. Na potwierdzeniu rezerwacji otrzymujesz dane kontaktowe opiekuna apartamentu i z nim trzeba ustalić godzinę spotkania.

Kiedy i w jaki sposób mam zapłacić pozostałą kwotę za wynajem?

Pozostałość należy opłacić opiekunowi w dniu przyjazdu podczas odbioru kluczy.

Czy ceny są podawane za osobę czy za apartament?

Nie stosujemy marketingowych zabiegów dzielenia ceny na liczbę osób. Ceny są zawsze podawane za wynajem apartamentu na dobę, do tego w przypadku niektórych apartamentów mogą być doliczane dopłaty lub odliczane zniżki (kwotowe lub procentowe). Szczegółowa informacja jest dostępna przy każdym apartamencie.

Czy za rezerwację na tym portalu są pobierane opłaty?

Nie. Nie pobieramy od Ciebie żadnych opłat. Ceny są takie same, jak przy rezerwacji bezpośrednio u wynajmującego apartament. Masz na to gwarancję!

Mam skonkretyzowane wymagania.

Sugerujemy skorzystanie z wyszukiwarki w górnej części strony. Ponadto wyniki można zawęzić, korzystając z filtrów na lewo od listy z wynikami.

Kiedy i w jaki sposób otrzymam potwierdzenie rezerwacji?

Potwierdzenie otrzymasz po tym, jak dokonasz wpłaty zadatku. Jest ono wysyłane emailem na Twój adres podany podczas rejestracji oraz jest dostępne w Twoim Panelu klienta po zalogowaniu. Przed wyjazdem najlepiej wydrukuj to potwierdzenie.

Czy w apartamencie znajduje się pościel i ręczniki?

Tak. Pościel i ręczniki są dostępne.

Quality Guarantee JAKOŚĆ
Bestseller NAJLEPSZA CENA
Guarantee 100% BEZPIECZEŃSTWO
PayU logo Płatności PayU
SSL logo Bezpieczne połączenie
THIS WEBSITE USES COOKIES TO IMPROVE YOUR NAVIGATION.
WHEN BROWSING ON OUR WEBSITE, YOU ARE ACCEPTING COOKIES.